لبخند های خورشید و یک مشت کاهوی اطراف تو!

تو مهربانی. این را همه می دانند. حتی آنها که هزار سال پیش مرده اند و بعد هم خاک شدند و بعضی کوزه های سفالی شدند و بعضی سنگ شدند و بعضی ذغال سنگ شدند و حتی بعضی هم تبدیل به نفت شدند، هم میدانند که تو مهربانی. دایناسورها هم می دانستند که تو مهربانی و من شک ندارم که دلیل انقراض شان این بود که نیمی از عشق تو مردند و نیمی هم هلاک این مهربانی تو شدند. تو مهربانی جانم! آنقدر مهربانی که حتی مورچه ها هم وقتی به همدیگر می رسند، درِ گوشی از مهربانیِ تو حرف می زنند.مهربانیت دنیا را بهم ریخته، یک جاهایی را غرق می کند و یک جاهایی را می سوزاند. تا می خندی یک گوشه ی دنیا انقلابِ نارنجی می شود؛ گریه می کنی مصر و تونس و اردن خانه خراب می شود. تو مهربانی جانم! آنقدر که سلام هیچ کسی را بی جواب نمی گذاری، و حتی به کاهوهایی که اشتباهی شماره ات را می گیرند هم سلام می کنی و حتی ممکن است بعد هم پیام تسلیتی به مناسبت این اشتباه برایشان ارسال کنی!

تو مهربانی. آنقدر که حضرت عزراییل هم هر وقت از این اطراف می گذرد، یک شاخه ی گل پشتش قایم می کند و به تو که می رسد، زانو زده آن را تقدیمت می کند!

مهربانیت دنیا را خفه کرده و از آفریقای جنوبی بگیر تا اسکیموهای قطب شمال همه توی فیسبوک شان تو را لایک می زنند. حتی lady gaga هم با 27546508 طرفدارش، هر شب مهربانی تو را لایک می زند!

لعنتی جان! پس من از کدام سیاره ی ماقبلِ تاریخی به اینجا پرتاب شده ام که هر شب با حسرت یک لبخندت میمیرم و صبح ها خورشید با دهان گشادش لبخندهای کشدار تحویلم می دهد. تو بگو جانم، حسرتِ لبخندهای خورشید را بخورم یا کاهوهایی که هر روز شماره ات را اشتباهی می گیرند؟

/ 15 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عرفانه

من الان یه حسی شبیه به خوشحالی دارم! نظراتت رو نبندی باز!!!!!

مینا

سلام. من هم وبلاگ شما را دوست دارم مخصوصا اسمش برایم خیلی ملموس است بوی باران البته( نه بارون ) قهوه و سیگار مطالبتان هم جذاب و خواندنی است. متشکرم[گل][گل]

عرفانه

اتفاخا امتحانامو خیلی هم خوف دادم!انرژی مضاعف می گیرم می یام اینجا!

آزاده

سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام وای که چقدر وقتی اون شب این متن رو خوندم به خودم فکر کردم و خودم وخودم وخودم...............و کسی که گاهی بهم حرفایی شبیه به این میگه قشنگ بود قشنگ بود وقشنگ

ارام

من مرده ی سلامای اخرتم ...

بارون

عالی بود پسر تو یه شاهکاری...[[گل]

سلیمان

خمیازه یعنی اینکه اینجا حیاتی نیست.

ببینم هستی یا نیستی بعد ناراحت می شوید که چرا بدون خداحافظی نقش خرس را به خودم می گیرم وبه چرت که خوبه به خواب فرو می روم.بس شیرین.